הקדמה:

באוגוסט 2019 היה לי לכבוד להשתתף בכתבת פיצ'ר באתר Fiberglass Hawaii.(לחצו על הסימון בכדי להגיע לכתבה המקורית)

בקצרה, פיברגלס הוואי הינה רשת בעלת מספר סניפים המספקת חומרי גלם וכלים למיטב השייפרים באזור קליפורניה, הוואי ובעצם כמעט בכל העולם.
מערכת היחסים שלי עם FGH התחילה כבר לפני מספר שנים שמהם בעצם קניתי את מיטב הכלים שמשמשים אותי עד היום.
הכתבבה עסקה ב5 הכלים ההכרחיים ביותר עבורי כאשר אני בונה גלשן.
שנתיים אחרי, הגיע הזמן לתרגם את הכתבה ולהעלות אותה כאן באתר שלי, תהנו:)

5 כלים חיוניים: עידן קפלן

שימוש בכלי המתאים לעבודה, מסייע בהגעה לתוצאה מהירה ומדויקת. המטרה שלנו עם סדרת הכתבות על 5 הכלים החיוניים, היא ששייפרים מקצועיים ישתפו אותנו בכלים הספציפיים שעוזרים לקריירה שלהם לשגשג.

צילום:ליאור גולדשטיין

מתוך תשוקה לים ולגלישה, עידן קפלן החל לתקן ולבנות גלשנים בגיל 11, דבר שהפך אותו למעצב הגלשנים הצעיר ביותר בישראל. שבע שנים לאחר מכן, קפלן התפתח לשייפר מכובד, גולש גלים מוכשר וגולש קייט-גלים ברמה עולמית.
גלישת קייט דורשת גלשן מדויק מאוד וחזק, דבר אשר הובילו את קפלן לחפש את החומרים הטובים ביותר וללמוד את הטכניקות הכי טובות שקיימות. פגשנו בפעם הראשונה את קפלן, בדצמבר 2013, כאשר קיבלנו את ההזמנה הראשונה שלו דרך האתר שלנו. תפסנו אותו בין השיופים כדי לשאול עם איזה 5 כלים חיוניים הוא מוכרח לבנות גלשן.

Surfboard Modified Hitachi P20SB Planer 

הכלי האהוב עליי בפער הוא הHitachi P20SB. לפני כמה שנים Clarck Foam ביצעו בו מספר שינויים על מנת שיתאימו בצורה הטובה ביותר לבוני גלשנים ואני לגמרי רציתי אחד.
הגרסא הראשונה של המקצוע הזה, שלו עשיתי את כל המודים, הייתה ממש מכוערת אבל עבדה מדהים. אחרי כמה שנים של שימוש קניתי אחד חדש ושיפרתי את המודים הקודמים. בכל זאת שמרתי את הישן שיהיה לגיבוי.
אני ממש אוהב את המקצוע הזה. אני עושה 80 אחוז מעבודת השייפ הגסה איתו. הוא מרגיש לי ממש טבעי היום, ממש כמו הארכה של היידים שלי.

FGH BAMBOO CALIPERS

כנראה ה80$ הכי טובים שהוצאתי על כלי. דיוק זה אחד מקווי המנחה שלי כשאני בונה גלשן. הכלי הפשוט הזה מאפשר לי למדוד עובי במהירות ובדיוק בכל נקודה שהיא בגלשן.

FOAM SHAPING PAD

פד השיוף הכחול של FGH הוא כלי די פשוט שעובד בצורה נהדרת. הוא ממש קל אז הוא לא מעייף את הידיים. יש לו שילוב מושלם של קשיחות וגמישות מה שאומר שאפשר לכופף אותו לצורה שרוצים.
יש לי תמיד שני פדים על המדף, אחד לקונקייבים ואחד לקונבקס(הקימור בדק).

RAZOR BLADES

בעברית: 'תער'
עם התער יש לי יחסי אהבה-שנאה. כמות הפעמים שנחתכתי מהם היא עצומה בגלל שהם סופר חדים וקטנים אבל אחרי זמן מסוים קולטים את הקטע שלהם והם נהיים חלק בלתי נפרד בכל שלב בעבודה.
אני ממש אוהב אותם לקאט-לאפים וכשאני מתקן גלשנים.
*המלצה חמה- אל תתקמצנו עליהם, ברגע שהתער מתחיל לזייף ולא לחתוך כמו שצריך תזרקו אותו מיד ותשמשו באחד, זה יהפוך את החיים שלכם לקלים יותר.

FLEXPADS

יש לי הרבה פלקספד על המדף, גדלים ודחיסיות שונים.
כל פד והמטרה שלו. אני רואה כל כך הרבה ייצרני גלשנים שמשתמשים בפד גנרי במלטשת שלהם וזה חבל.
ברגע שמשתמשים בפד איכותי כמו Flexpad אי אפשר להשתמש בפד הגנרי שוב.
פד איכותי למלטשת חוסך כמות עצומה של זמן.

צילום:מלכה ניהום

—-
בנוסף לבניית גלשני קאסטום(הזמנה אישית) לגלישת גלים וגלישת קייטסרפינג, עידן מציע גם שיעורי שייפ ובניית גלשן בסדנה שלו.
מוזמנים לעקוב אחריו באינסטגרם ובאתר.

מצאו את הכלים והחומרים שאתם צריכים באתר פיברגלס הוואי ובIKS.